Dzień Kropki w przedszkolu i żłobku – jak uczcić to niezwykłe święto?

Bez kategorii | 2 Komentarze

Written by Cudciocia

2023-09-13

Dzień kropki! Darmoszki od Cudcioci

15 września obchodzimy wyjątkowy Dzień Kropki! To święto stworzone dla wszystkich dzieci, które kochają rysować, malować i bawić się kolorami. Przedszkola i żłobki mają niepowtarzalną okazję, aby za pomocą kolorowych kropek rozbudzić wyobraźnię i kreatywność najmłodszych. Jak uczcić ten dzień w placówce? Oto kilka inspiracji.

Przede wszystkim, przygotujcie mnóstwo kropek! Mogą to być gotowe naklejki w kolorowych punkcikach, wycięte koła z papieru lub bibuły albo po prostu farba i pędzle do zrobienia tysiąca kropek. Niech dzieciaki szaleją z kolorami i eksperymentują z komponowaniem kropek w różne wzory i obrazki.

Zorganizujcie wystawę prac wykonanych na Dzień Kropki – niech powstaną kolorowe, kropkowe arcydzieła! Możecie też zrobić duże grupowe prace, np. wspólny obraz z setkami kropek albo przestrzenne formy, kropkowe origami lub instalacje.

A może zabawa w chowanego? Schowajcie kolorowe kropki po całym ogródku lub sali – dzieci z radością będą je odszukiwać. Albo odwrotnie – niech maluchy schowają wykonane przez siebie kropki, a inne dzieci niech je znajdują.

Na koniec dnia warto porozmawiać z przedszkolakami o tym, czym jest kropka i jak wiele kropek otacza nas na co dzień – w kwiatach, owadach, ubraniach. Niech dzieciaki dostrzegą piękno tej najmniejszej formy i swobodnie interpretują kropki na swój sposób.

Dzień Kropki to doskonała okazja, by rozbudzić wyobraźnię i zainspirować kreatywność poprzez zabawę z kolorowymi punkcikami. Przygotujcie atrakcje, zadbajcie o mnóstwo kropek i pozwólcie dzieciom szaleć!

Aby umilić Wam drodzy nauczyciele i rodzice ten dzień Cudciocia przygotwała Wam trzy darmowe paki kropkowanek!

ZWIERZĄTKA, JEDZONKO ORAZ FARMA W JĘZYKU ANGIELSKIM

DZIŚ I JUTRO DO POBRANIA ZA DARMO!

2 komentarze

 1. Dorota

  Poproszę darmowe materiały

  Odpowiedz
  • Cudciocia

   Proszę kliknąć w pogrubiony tekst 🙂

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *